- طراحی بروشور، خدمتی مورد نیاز تمامی کسب‌وکارهای نوآور

در هر جای دنیا که باشید هرچقدر هم آنجا سوت و کور باشد و افراد کمی زندگی کنند، بازهم برخی از کسب‌وکارها و بیزینس‌ها بروشور تبلیغاتی خود را به شما می‌دهند و این‌گونه خدمات و محصولات شما را تبلیغ می‌کنند. این بروشورها می‌تواند برای کسب‌وکارهایی همچون مطب پزشکان، سالن‌های آرایشگاه، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و هر جای دیگری که در سطح شهر وجود دارد، باشد!

شما به عنوان یک مخاطب هر بروشوری را نمی‌خوانید و هر بروشوری را نگه نمی‌دارید، بلکه تنها از بروشورهایی استقبال می‌کنید که متناسب با سلیقه و علایق شما باشد. حالا اگر خودتان بخواهید برای کسب‌وکار خودتان طراحی بروشور انجام دهید، آیا به این موضوع فکر نمی‌کنید که باید همین موارد را لحاظ کنید؟ به نظرتان نباید یک بروشور داشته باشید که حداقل خودتان را به وجد بیاورد؟

وقتی صحبت از طراحی بروشور به شکل حرفه‌ای توسط یک تیم حرفه‌ای می‌کنیم، منظورمان این است که هدف کارفرما، مخاطب و مشتریان بالقوه کارفرما، اصول روان‌شناسی رنگ، به کار بردن رنگ سازمانی و … به صورت کلی لحاظ شود. وگرنه هر کسی که می‌تواند با کمی جستجو در اینترنت و پیدا کردن چند نرم افزار یک بروشور بیرون بدهد!

شاید با خود فکر می‌کنید که بروشور بگیر نگیر دارد! بله درست است! بعضی از بروشورها خیلی بیشتر از سایر بروشورها طرفدار پیدا می‌کنند و برای کسب‌وکاری که طراحی شده‌اند، مشتری و مخاطب ایجاد می‌کنند، اما خب این اتفاق شانسی یا همین‌طوری است؟ نخیر بردار من! نخیر خواهر من!

اگر می‌خواهید که کسب‌وکار شما با کمک بروشور از این رو به آن رو شوید، بهتر است که به فکر طراحی ساده و کم نظیر بروشور خود باشید. برای این کار لازم است که یک شرکت تبلیغاتی حرفه‌ای یا یک تیم با تجربه در این راستا با شما صحبت کند. 

نگذارید که تبلیغاتچی‌ها خیلی ساده و راحت به شما بگویند که فلان بروشور را طراحی کن! از او بپرسید که هدف چیست؟ مخاطب کیست؟ چقدر می‌تواند مؤثر باشد؟ چقدر دیده می‌شود؟ و …!

- این‌طوری بروشور طراحی می‌کنند!

خب اگر می‌خواهید بروشور حرفه‌ای طراحی کنید، اول به سراغ یک مجموعه یا تیم حرفه‌ای می‌روید و در رابطه با نیاز خود صحبت می‌کنید. این تیم حرفه‌ای در ابتدا معمولاً می‌نشیند و بررسی می‌کند که اگر یک برگه آچار که ۴ ۵ ورق تا خورده را جمع و جور کند، چگونه می‌خواهد در رابطه با کسب‌وکارتان حرف بزند.

معمولاً تیم طراح چند اتود می‌زند و با توجه به مکانی که قرار است از بروشور استفاده شود، فکر می‌کند. قلق‌ها و ترفندهای طراحی بروشور بیان می‌کند که این کار و به سرخوشی انجام دادن آن، کار هر کسی نیست! تیم طراحی سعی می‌کند با یک اتود جذاب و یک برنامه ریزی مناسب در این راستا، عمر طولانی و با عزتی به بروشور شما بدهد. 

ما در رادون بر این باوریم که جایگاه بروشور شما در بغل مشتری یا مخاطب شماست و نباید با سرعت بسیار زیاد روانه سطل زباله شود و کسی آن را اصلاً نخواند. ما فوت و فن این کار را بلدیم و طرح‌های بسیار زیادی برای افراد مختلف زده‌ایم به صورتی که چشم بسته می‌توانیم بگوییم که یک بروشور آیا در سطل آشغال جایگاه پیدا می‌کند یا بر قلب مشتری می‌نشیند؟

اگر برای شما سؤال است که ما چه کاری انجام می‌دهیم و در این راستا چه مراحلی طی می‌کنیم تا یک بروشور فاخر، با عزت و با عمری طولانی طراحی کنیم، باید به شما بگوییم که پشت صحنه کار در مجموعه بسیار دشوارتر از آن چیزی است که راحت بتوان تصور کرد.

ما در این میان از انواع ابزارها و نرم افزارهای گرافیکی، انواع فونت‌های موجود و سطل‌های رنگ کمک می‌گیریم تا کار به بهترین شکل جمع شود. فوت کوزه گری ری‌را در راستای طراحی بروشور تنها سه نکته مهم و حیاتی است که عبارت‌اند از:

  •  . هویت برندی که می‌خواهیم برای آن بروشور طراحی کنیم را کامل بشناسیم!
  • . مخاطب و مشتری هدفی که می‌خواهیم برای او تبلیغ کنیم را بشناسیم و بدانیم که چه سلیقه‌ای دارد!
  • . پیامی که قصد انتقال آن را داریم، بهتر است به چه شکل بیان شود؟

همیشه ما به عنوان یک طراح بروشور تبلیغاتی به این مسئله توجه می‌کنیم که تصویر برند به چه شکل و به چه صورت می‌خواهد در میان مردم مطرح شود. بهتر است که طراحی خیلی نوآورانه باشد یا نیاز به یک استایل شیک و رسمی دارد؟ برند مخاطبانی جنتلمن دارد یا مخاطبانش جوانانی پرشور و هیجان هستند؟

ما برای این کار معمولاً داستانی در بروشور طراحی و تعریف می‌کنیم که مخاطب را جذب کند تا در آخر بروشور بخواند و حس خوبی بدست آورد. در لابه‌لای همین کلمات و داستان و طراحی هم پیام کارفرما را منتقل می‌کنیم.

- به چه نوع بروشوری نیاز دارید؟

همه ما بروشورها را کاغذهایی تصور می‌کنیم که چند لا تا خورده‌اند و یک شکل مستطیل شکل دارند! خب اگر قرار بود همه بروشورها همین‌طوری که شما دیدید باشند، پس خلاقیت کجا رفت؟ تیم حرفه‌ای طراحی بروشور، تیمی است که در این راستا به شکلی خلاقانه و حرفه‌ای اقدام به طراحی کند. با یک حساب سرانگشتی و کمی به خرج دادن خلاقیت می‌توانیم متوجه شویم که ۱۵ نوع و روش برای تا زدن بروشور تبلیغاتی وجود دارد. 

ما می‌توانیم بر اساس خواسته و نیاز مشتری یک نوع خاص طراحی را انتخاب کنیم که متناسب با نیاز و اهداف ما باشد. البته معمولاً توصیه می‌شود که این کار را به شرکت تبلیغاتی که کار طراحی بروشور را به آن‌ها سپرده‌اید، بسپارید تا خودشان بر اساس تجربه‌ای که دارند در این زمینه اقدام و فعالیت کنند.

معمولاً تیم‌های تبلیغاتی با تجربه بر اساس نیاز و خواسته مشتریان خود اقدام به طراحی بروشور به بهترین شکل ممکن می‌کنند تا مشتریان آن‌ها بیشترین بازدهی را تجربه کنند.

- بروشور بعد از طراحی نیاز به چاپ دارد!

خیلی‌ها فکر می‌کنند که اگر بروشور طراحی شد، دیگر کار تمام می‌شود! نخیر بردار و خواهر من! نوبت آن رسیده که کمی به این موضوع توجه شود که اگر یک کیفیت چاپ ایده آل را در نظر نگیریم به مشکلاتی می‌خوریم  که نگو و نپرس!  ما برای یک طراحی جذاب و گیرا نیازمند این هستیم که از نوع خاصی از کاغذ بهره بگیریم و یا از نوع خاصی از چاپ استفاده کنیم تا کارمان به سرانجام برسد.

نباید بگوییم حالا که طراحی خوب است، کار تمام شد! اصلاً این‌طوری نیست! کار زمانی تمام می‌شود که ما با بهترین کیفیت ممکن محصول خود را چاپ کرده و برای پخش در محل‌هایی که مشخص کردیم، آماده شویم. در این راستا و زمینه، چاپ بروشور برای خود حکایاتی دارد.

ممکن است یک طراحی بی نظیر با یک چاپ بی کیفیت و غیر اصولی از بین برود. اگر نمی‌خواهید که زحمت‌های شما از بین برود و دچار مشکل شوید، بهتر است که به فکر یک چاپ اصولی باشید. ما هرچقدر که در این راستا و زمینه از جنس و مدل بهتری برای چاپ استفاده کنیم، احتمالاً نتیجه بهتری را در نهایت خواهیم گرفت که مطابق میل و سلیقه ما خواهد بود.

چرا ری‌را باید بروشور شما را طراحی کند؟

حالا که متوجه شدید وجود یک بروشور برای شما چقدر مهم است و چه مراحل جالبی برای آن طی می‌شود تا به سرانجام برسد، احتمالاً این سؤال برایتان پیش میاید که از چه شخصی یا تیمی کمک بگیریم تا بروشور به خوبی طراحی شود؟ طراحی بروشور کار هر کسی نیست و قلق‌های خاصی دارد.

در این راستا اگر می‌خواهیم مخاطب را جذب خودمان کنیم، بهتر است به این موضوع شش دانگ توجه کنیم که چه کسی می‌خواهد بروشور ما را طراحی کند؟ طراحی بروشور توسط شرکت دیجیتالی ری‌را می‌تواند انجام شود چرا که بهترین عملکرد را در این حوزه و زمینه داریم. اگر نتوانیم به خوبی در این زمینه عمل کنیم، احتمالاً نتوانیم نتیجه دلخواه خود را بگیریم.

شما اگر در این زمینه سؤالی دارید و یا اگر می‌خواهید با یک تیم متخصص صحبت کنید، بهتر است که با کارشناسان ما در این عرصه و حوزه صحبت کنید. همکاران ما در بخش پشتیبانی راهنمای شما خواهند بود.